У сезоні 2020 ми вирішили використати нову тканину, для наших сумок і випустили окрему суперлайт серію з Dyneema.
Dyneema – це волокно із високомолекулярного поліетилену (маркування HPPE), яке виробляється за допомогою унікального процесу синтезу волокон «гель-прядіння», або інакше «гель-формування».
Dyneema® - це зареєстрована компанією DSM NV торгова марка волокна СВМПЕ. Зустрічаються різні назви (скорочення) надвисокомолекулярного поліетилену високої міцності (Ultra-high molecular weight polyethylene, UHMW PE), такі як: High perfomance polyethylene, HPPE (поліетилен високої якості), High modulus polyethylene, HMPE (високо). У промисловості СВМПЕ почали використовуватися в другій половині 20 століття, виробництво волокон, що почалося в 1970-х. Близько 10 років вчені шукали способи промислового виробництва Dyneema®, в результаті було розроблено метод синтезу волокон «гель-прядіння» або «гель-формування». За технологією СВМПЕ розчиняють у декаліні і потім видавлюють у водний розчин, гель, що вийшов, витягують при температурі близько 100 градусів, видаляючи розчинник. У процесі формування молекули, що складаються з довгих лінійних ланцюжків поліетилену, закручуються в волокна, втрачаючи при цьому міжмолекулярні зв'язки і набуваючи майже досконалої паралельної орієнтації молекул, що поряд з надвисокою молекулярною масою (більше 2млн) і надає волокнам унікальних властивостей:
Волокна Dyneema перевершують за міцністю в кілька разів усі поліамідні «PA» (капрон, нейлон), поліефірні «PET» (поліестер, лавсан, дакрон) та поліпропіленові «РР» волокна, а також арамідні волокна (кевлар, технора, тварон) -45%. Dyneema має дуже малу розтяжність (менше 1,5%).
Завдяки перерахованим вище властивостям матеріали з Dyneema знайшли широке застосування в різних сферах:
Ця тканина стає все більш і більш популярна в туристичній індустрії за рахунок своїх унікальних властивостей, що представлені вище. З цієї тканини вже шиють намети, роблять рюкзаки, велосипедне взуття, дощовики та інше екіпірування. А з 2020 року, сумки KasyBag для Bikepacking.
Джерела статті: